Co mogło oznaczać u mnie to złe samopoczucie?

Wczoraj wieczorem mając dobre samopoczucie nagle dostałam dreszczy i uczucia zimna . Gwałtownie wzrosła temperatura ciała. Pojawił się ból mięśni , przyśpieszony oddech i bicie serca, duszności ciężko było mi się poruszać każde poruszanie sprawiło mi ból. To było straszne myślałam że umieram. jestem w szoku że stało się to tak nagle . Czym to może być spowodowane? Tak źle się w życiu nie czułam .

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

trudno jednoznacznie określić, jaka jest przyczyna objawów, które u Pani wystąpiły: dreszczy, duszności, wzrostu temperatury, bólu mięśni, przyspieszonego bicia serca. Należy obserwować swoje ciało i reagować odpowiednio do tego, jaka będzie aktualna kondycja Pani organizmu. W razie braku poprawy koniecznie proszę skontaktować się z lekarzem.

Gdyby trzeba było przypuszczać, co było przyczyną wystąpienia niepokojących objawów, w pierwszej kolejności przychodzą na myśl szybki rozwój infekcji lub też problemy w obszarze układu krążenia. Najczęściej osoby dorosłe charakteryzują się wysoką odpornością na wirusy, dlatego też niepożądane patogeny mogły zostać zwalczone w dłuższym czasie, dając zewnętrzne objawy tylko przez krótki okres.

Dolegliwości, które Pani wskazała, są zbliżone także do pierwszych objawów nadciśnienia tętniczego: ból głowy, kołatanie serca, uderzenia gorąca i zaczerwienienia twarzy, ból w klatce piersiowej. Do rozpoznania nadciśnienia potrzebna jest ocena wartości ciśnienia skurczowego i rozkurczowego. Warto przez pewien czas mierzyć samodzielnie ciśnienie i zapisywać wyniki. Trzeba także wspomnieć, że być może przemijające trudności w oddychaniu, przyspieszone bicie serca są opróżnioną reakcją na pewien doznany przez Panią stres - pomimo dobrego samopoczucia i bezpiecznego środowiska, ciało mogło zareagować na trudną sytuację z ostatniego czasu. Wtedy trzeba zapewnić sobie spokój i odpoczynek.

Proszę pamiętać, by powiadomić lekarza podstawowej opieki zdrowotnej o wszystkich objawach, jakie Panią niepokoją. Być może wskazane będzie wykonanie badań krwi lub też badań obrazowych, takich jak EKG.

W naszym serwisie zadano już kilka podobnych pytań, zachęcam do zapoznania się z odpowiedziami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dreszcze-i-ogolne-zle-samopoczucie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/atak-dusznosci-dreszczy-uczucie-zimna-na-zmiane-z-uczuciem-goraca-i-szybsze-bicie-serca,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uczucie-oslabienia-szybsze-bicie-serca-i-zawroty-glowy-po-wysilku.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem, który rozwija temat nadciśnienia tętniczego: https://portal.abczdrowie.pl/nadcisnienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.