Dlaczego tak bardzo boję się odrzucenia?

Leczyłam się z powodu zaburzeń lękowodepresyjnych choć psychiatra twierdził ze to taka "robocza diagnoza" i konieczne jest podjęcie terapii bo za moimi objawami kryje się coś więcej Jestem impulsywna Mam zmienne nastroje kłamie by doświadczyć współczucia lub uniknąć wyimaginowanej kary Wyolbrzymiam negatywne emocje boję się porzucenia ost oklamalam męża ze jestem w ciąży bo nie odebrał tel a ja wmówiłam sb ze mnie już nie chce Czasem myślę ze jestem zwykła manipulatorka ale to silniejsze ode mnie

Witam, ma Pani zmienne nastroje, kłamie aby zyskać współczucie, boi się porzucenia, próbuje wzbudzić zainteresowanie i uwagę otoczenia w ten sposób. Pani lekarz zasugerował aby podjęła Pani terapię. Warto skorzystać z pomocy psychologa, w zrozumieniu przyczyn tego zachowania. Próby skupiania na sobie uwagi mogą być powodowane potrzebą uzyskania opieki, akceptacji, podniesienia samooceny. Mogą być związane z doświadczeniami odrzucenia w przeszłości np. w domu rodzinnym. Proszę się zastanowić nad podjęciem psychoterapii. Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu wnioskuję, że jak najbardziej wskazana byłaby dla Pani praca z psychologiem, celem dotarcia do prawdziwej przyczyny, występujących u Pani symptomów ( w ramach NFZ-tu lub prywatnie).

Życzę Pani tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl

Witam, pod pani lękiem kryje się zapewne historia, którą ciężko może być ustalić bez pomocy psychologa. Dlatego gorąco zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychologicznej, w Pani regionie (może być to psychoterapia w ramach NFZ, dzięki której nie będzie Pani obciążona kosztami). Ważne, żeby spróbowała Pani sobie pomóc i wykorzystała w tym celu rózne dostępne środki, w tym właśnie psychoterapię. Pozdrawiam, Monika