Dlaczego tak często odczuwam senność w ciągu dnia?

Witam, mam problem, jestem senny w ciągu dnia. Co już próbowałem, ba i dalej kontynuuje - brak kawy, alkoholu, warzywa, owoce z naciskiem na wit. grupy B, żelazo, magnez prawie codzienna aktywność fizyczna. Śmiało moge stwierdzić, że mam katapleksje - nie dawno odkryłem takie pojęcie i śmiało mogę powiedzieć że to mam, mianowicie - śmieszna sytuacja ze znajomymi, jakiś śmieszny obrazek i co sie dzieję - opada mi głowa, oczy się zamykają, szczęka otwartwa i tak 1s-2s w tej pozycji i wracam do siebie. Nie mam żadnych "ataków sennych", że usne bez względu na wszystko, ale mam takie "marzenie" i potrzebe drzemki, czasami bardzo silne, ale nie są tą ataki (że usne mimo wszstko i koniec). Jest to bardzo uciążliwe. Tak jak napisałem - katapleksja tego rodzaju co napisałem towarzyszy mi od lat, ale po tym "ataku" wracam, powiedzmy, do siebie.

Szanowny Panie,

połączenie nadmiernej senności w ciągu dnia oraz objawów przypominających katapleksję jest wskazaniem do przeprowadzenia pogłębionej diagnostyki neurologicznej. Dlatego też zachęcam Pana do osobistej wizyty u neurologa, który zbada Pana i pokieruje na odpowiednie badania specjalistyczne.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek