Dlaczego występuje u mnie nadmierna potliwość?

Witam, chcialam zapytac czego objawami moze byc nadpotliwosc, po 10min w butach smierdza mi nowe buty jak i stopy sa mokre, ostry nieprzyjemny zapach moczu,brak apetytu lub zgaga, ciemmy stolec ,czekam na bafania krwi. Oprocz tego szybkie przemeczanie sie,worki pod oczami.

Dzień dobry Pani,

proszę umówić się na wizytę do lekarza dermatologa, który zbada Panią, przeprowadzi wnikliwy wywiad i zaproponuje odpowiednie leczenie na tego typu przypadłość.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Potliwość ciała to normalna reakcja organizmu, która może pojawić się w przypadku wysokiej temperatury otoczenia, na skutek różnych przeżywanych emocji, np. stresu, jak również zwiększonej aktywności fizycznej. Jeżeli jednak obserwuje Pani wzmożone wydzielanie potu, taki stan wymaga konsultacji ze specjalistą. W pierwszej kolejności proszę zgłosić się do lekarza medycyny rodzinnej lub internisty, który po zleceniu podstawowych badań, m.in. morfologii i hormonów w razie konieczności skieruje Panią na bardziej specjalistyczne leczenie.

Przyczyn nadpotliwości może być bardzo wiele. Czasami jest to wynik genów, a innym razem może być to podłoże endokrynologiczne, jak również niewłaściwy sposób odżywiania. Wspomina Pani jednak, że zauważa u siebie też inne dolegliwości, które towarzyszą nadpotliwości, dlatego w tej sytuacji problem może być dużo bardziej złożony. Do czasu konsultacji ze specjalistą zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na temat przyczyn, jak również sposobów leczenia nadpotliwości:

https://uroda.abczdrowie.pl/nadmierna-potliwosc

Warto także zobaczyć, co na jej temat sądzą eksperci portalu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-tak-bardzo-poca-mi-sie-stopy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/potliwosc-stop-a-grzybica

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nadmierna-potliwosc-a-mozliwe-przyczyny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.