Dlaczego zmagam się z tak silnym bólem głowy?

Witam. Moim problemem jest ból głowy, chyba głowy bo nie jestem w stanie opisać tego dokładnie, ból zaczyna się zawsze rano, po wstaniu z łóżka, dopóki leżę, jest ok, dopiero po podniesieniu sie na nogi, zaczyna boleć, zaczyna się to od nasady nosa i nad lewym okiem, a kiedy ból jest już bardzo mocny obejmuje również, skron, oko, ucho oraz szczękę, w życiu nie czulam takiego bólu, jakby ucisk w skroni i oku, przeszywajacy oko ucho i zęby, cala lewa część twarzy, nigdy nie prawa, w trakcie największego ucisku nie potrafię nawet otworzyć dokładnie oka, jest przymkniete, jakby sparalizowane, nie mam gorączki nie boli tył głowy, kark, nic. Nie pomagają leki przeciwbólowe, czasami nimesil pomoże, ale tylko zmniejszy ból, nigdy nie ustępuje całkowicie, zaczęło się Tobą rok temu w grudniu, skończyło się w marcu, i do teraz miałam spokój, powróciło znów w listopadzie i trwa do dziś, codziennie, i przez cały dzień, z tym że z różnym nasileniem, mam wizytę u neurologa za jakiś czas ale chciałabym się dowiedzieć coczy mogłoby to byc bo szczerze mówiąc trochę się obawiam..... Pozdrawiam

Ból głowy może być objawem bardzo wielu chorób, w tym także pierwszym objawem chorób ciężkich i zagrażających życiu. Po dokładnym zbadaniu pacjenta, a często dopiero po poszerzeniu diagnostyki o badanie obrazowe, lekarz może postawić właściwe rozpoznanie i wdrożyć leczenie.

Opisywane przez Panią dolegliwości moga sugerować hemikranię ciągłą. W tej chorobie bóle głowy zwykle mają charakter jednostronny, obejmują okolicę oczodołu oraz skroni, ale mogą także promieniować do potylicy lub szyi.

Cechą charakterystyczną jest to, że bólowi towarzyszy przekrwienie spojówek, łzawienie oczu, zaczerwienienie lub obrzęk połowy twarzy, opadnięcie powieki, zwężenie źrenicy, pocenie się okolicy czołowej lub uczucie zatkania jednego otworu nosowego. Te dolegliwości są zwykle bardziej nasilone po stronie bólu.
Ten ból głowy leczy się indometacyną (Metindol) 2x1 tabl.

Jeśli ból występuje tylko w pozycji pionowej nalezy myśleć o bólu głowy w przebiegu obniżonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego.

Konieczna jest konsultacja neurologiczna.