Długotrwały kaszel, ból w plecach i duszność - co robić?

Witam. Pod koniec grudnia przeszłam trwające około 2 tygodni zapalenie oskrzeli oraz zatok. Na początku stycznia miałam 2-dniową grypę żołądkową. Powoli dochodziłam do siebie. Po 20 stycznia znów dopadła mnie choroba, było to "coś" wirusowego. Miałam stan podgorączkowy, osłabienie, katar, dreszcze. Po około tygodniowym takim stanie, leczonym (na polecenie lekarza) ogólnodostępnymi lekami na grypę przerodziło sie to w męczący, bolesny kaszel połączony czasami z wielką trudnością w odksztuszaniu, ogromną dusznością, wysoką 39-stopniowa gorączką, no i w ogóle ogólnym bardzo złym samopoczuciem. Dostałam antybiotyk w zastrzykach z****** (20 sztuk), inhalacje z mucosolvanu i b********* - i powoli w przeciągu 3 tygodni dochodziłam do siebie. Stan się poprawiał, ale nawet pod koniec choroby i później, gdy już wróciłam do pracy, odczuwałam dużą duszność, brak sił, problemy ze złapaniem oddechu, szybko łapałam zadyszkę, męczyłam się. Po tygodniu od zakończenia zastrzyków dostałam bólu gardła, szyi, zatok, podwyższonej temperatury i co najgorsze - znów pojawił się tak samo męczący kaszel, ogromna duszność, ból w plecach. Zgłosiłam się do lekarza, znów dostałam antybiotyk oraz e******. Ten ostatni chyba trochę "ruszył" to, co zalega w oskrzelach, gdyż przez dwa dni od rozpoczęcia brania go zaczęłam w końcu odkrztuszać zielonkawą wydzielinę i duszność troszkę ustąpiła - ale po dwóch dniach znów wróciła. Jestem teraz w trakcie tego leczenia. 4 dzień biorę ten ostatnio przepisany antybiotyk. Męczą mnie: kaszel, ból w plecach. Zaznaczam, że od 14 lat leczę się na astmę oskrzelową. Przyjmuję na stałe s*******, a****** i v******. Błagam o pomoc, taki stan trwa naprawdę długo. Najgorsza jest ta duszność, co odbiera mi siły i nie pozwala normalnie funkcjonować. Chyba w przeciągu tych lat, gdy leczę się na astmę, nie miałam jeszcze tak długo trwających dolegliwości.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po pierwsze, zdecydowanie powinna skonsultować się Pani ze specjalistą pulmonologiem, u którego dotychczas się Pani leczyła. Tak długo trwająca infekcja, początkowo wirusowa, a następnie bakteryjna mogły doprowadzić do dekompensacji astmy, co może wymagać czasowej zmiany dawek leczniczych przyjmowanych przez Panią leków. Po drugie, warto byłoby wykonać zdjęcie przeglądowe klatki piersiowej, by ocenić czy opisane przez Panią objawy nie mają innej przyczyny, która tylko nałożyła się na infekcję.