Długotrwały stres i zaburzenia lękowe

Szanowni Państwo, długotrwały stres i pewne wydarzenia w moim życiu stały się przyczyną moich zaburzeń lękowych (łagodnej postaci nerwicy), a tym samym przyczyniły się do powstania pierwszych oznak trądzika różowatego. Czy zalecane przez dwoje lekarzy wenlafaksyna lub pregabalina mogą (pomijając zabiegi medycyny estetycznej takie jak IPL i odpowiednią pielęgnację) zmniejszyć nadreaktywność naczyń krwionośnych i zapobiec rozwojowi choroby? Z wyrazami szacunku.

Witam
Jak Pan zauważył, długotrwały stres stał się przyczyną Pana
zaburzeń lękowych. Może dojść do wielu innych zaburzeń.
Przede wszystkim warto zająć się przepracowaniem przykrych
doświadczeń w Pana życiu, i leczeniem zaburzeń lękowych.
Wtedy na spokojnie będzie Pan mógł zadbać o swój wygląd zewnętrzny.
W leczeniu stresu i zaburzeń lękowych najlepszym sposobem
dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu rozwiązania problemu
jest podjęcie psychoterapii.
Proszę nie czekać, aż stres wyniszczy Pana organizm.
Pozdrawiam serdecznie

Jeśli lekarze - po badaniu- zdecydowali o zaproponowaniu farmakoterapii, warto im zaufać. Jednak zachęcałabym także do podjęcia psychoterapii, która pomoże poradzić sobie z przyczynami lęku i nerwicy, a nie tylko działać na jej objawy.