Dodatni wynik testów serologicznych na boreliozę

W maju miałem ukąszenia na nodze (okolice kostki), ale nie zaobserwowałem kleszcza, tylko zwykłe 3 krosty, takie jak po ukąszeniu komara. Z tą różnicą, że dość długo się goiły, ok. 3 tygodnie. W miejscu po krostach noga zaczerwieniła się i miejsce to stało się wrażliwe na dotyk (w chwili drapania piekło, jak po poparzeniu przez jakieś 3 sekundy). Zaczerwienienie zaczęło się przesuwać rozszerzać.

Po 3 miesiącach po ukąszeniu znikło, a wyżej na łydce zrobił czerwony pierścień wokół całej łydki, szerokości ok. 1 cm, tak samo wrażliwy na dotyk. Dolna część łydki i okolice kostki wyglądają normalnie, nie piecze. Dwa dni temu zrobiłem test: Borelioza IgG wynik 35,2, Borelioza IgM wynik 112. Dostałem skierowanie do specjalisty, ale muszę czekać jeszcze dwa dni na przyjęcie... (takie miasto).

Samopoczucie mam złe, czuję się osłabiony, bolą mnie stawy, głównie biodrowy. Moje pytanie brzmi, czy to borelioza, czy może być coś innego? Jakie testy mam jeszcze zrobić, aby być pewnym? Na co się leczyć? Lekarz rodzinny przepisał doksycyklinę 2 x 100 mg. Za ewentualną odpowiedź dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Analizując Pana przypadek i opisywane dolegliwości, prawdopodobne jest u Pana rozpoznanie boreliozy, sugerują to objawy kliniczne, dodatnie wyniki testów serologicznych. Proszę brać zaordynowane leki i stosować się do dalszych zaleceń specjalisty.