Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dodatnia próbą śródskórna z własną surowicą

Witam, niedawno wykonywałam alergiczne testy skórne, ponieważ wielkrotnie pojawiała się u mnie pokrzywka na całym ciele. Wszystkie wyniki wyszły ujemne, poza próbą śródskórną z własną surowicą - dodatnia (reakcja natychmiastowa). O czym to świadczy? Czy powinnam to jakoś leczyć?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Próbę śródskórną wykonuje się przy zdiagnozowaniu pokrzywki przewlekłej - dodatnia próba świadczy o tym, że istnieją przeciwciała klasy IgG (dokałdnie G1 i G3) skierowane przeciwko IgE lub receptorowi α o wysokim powinowactwie do tej immunoglobuliny - mówiąc prościej, organizm produkuje przeciwciała przeciwko swoim wławnym, innym przeciwciałom (innej klasy). W normalnej sytuacji takie przeciwciała są produkowane przeciwko obcym patogenom, np. przeciwko wirusom czy bakteriom.

W razie zdiagnozowania pokrzywki autoimunologicznej leczeniem z wyboru są leki hamujące uwalnianie mediatorów pokrzywkowych, czyli leki przeciwhistaminowe.

Ale by ostatecznie potwierdzić takie rozpoznanie, potrzebna jest konsultacja alergologa, który podejmie decyzje o ewentualnym wprowadzeniu leczenia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy