Dolegliwości układu pokarmowego a nerwica lękowa

Dzień dobry, od 3 miesięcy intensywnie pracuję (10-12h plus dojazdy), cierpię na nerwice lękowa i przerwałem leczenie farmakologiczne 2 mies. temu z powodu braku czasu na pobranie recepty. Ostatnio zauważyłem u siebie wzdęcia (czasem bardzo nieprzyjemne), płaskie, taśmowe stolce naprzemiennie z normalnymi, sporadycznie o małej średnicy (kolor od jasnego brązu do ciemnego), duże ilości gazów i odbijania. Brzuch mnie nie boli, czuję tylko dziwny dyskomfort, jakby przepełnienie, czasem niezbyt dokuczliwe skurcze w różnych miejscach. W kale nie ma śluzu. Objawy pojawiły się gdy zmieniłem stanowisko i zacząłem pracować po 12h, a znikały weekendami. Czy jest to powód do strachu? Naczytałem się artykułów o nowotworach i zaczynam panikować, a nie mam kiedy wybrać się do lekarza.

Witam
Nie leczone zaburzenie lękowe nasila się, w związku z tym zalecane jest kompleksowe leczenie metodą psychoterapii poznawczo- behawioralnej i farmakoterapia.
Pozdrawiam serdecznie

Witam, radziłbym bym przeczytać oba linki,
a potem udać się do doświadczonego psychoterapeuty specjalizuącego się w leczeniu zaburzeń lękowych
przy pomocy:
psychoterapii antystresowej
lub
hipnoterapii
lub
psychoterapii poznawczo zachowawczej