Drętwienie kciuka - co może być przyczyną?

Witam, od kilku dni boli mnie kciuk prawej ręki, drentwieja, jakby taki skurcz napina mi się i strasznie boli. Dzisiaj odczuwam bole całej dłoni i palców. Przy bolu takim jakby skurczu ciągnie mnie po same ramię. Jak poradzić sobie bo ból jest strasznie uporczywy, przeszkadza mi w pracy.

Może przeforsowanie, monotonna praca? do konsultacji
Czasem to objaw ucisku na nerwy, zespół cieśni w okolicy nadgarstaka, czesty w niedoczynnosci tarczycy, otyłości, w cukrzycy
- do pełnej konsultacji i analizie dotychczasowych wyników badań; dokumentacji medycznej... Jakie ciśnienie i puls ?? mogą mieć wiele różnych przyczyn; stresy i zmęczenie sprzyjają nasileniu dolegliwości ; Niepokojące podwójne widzenie Jak MRI, Konsultacja okulistyczna???
Wyniki badań, do omówienia, do interpretacji kliniczne; Ważny Pacjent i objawy kliniczne; wywiad, wyniki badań, zażywane leki, uzywki, alkohol, "wspomagacze", inne leki, poprzednia historia leczenia, wywiad rodzinny, tryb życia i pracy! Ważny stan ogólny, schorzenia towarzyszące, Regularnosć posiłków i snu, istniejące stresy, nawyki, niepokoje etc....
Wskazany pełny wywiad, badanie, pełna konsultacja neurologiczna, z wynikami badań . Pozdrawiam Pozdrawiam