Drżenie ciała przy stresujących sytuacjach

Witam mam pytanie . Gdy sie za bardzo zdenerwuje i płacze to mam uczucie jak by mi brakowalo tlenu , w tym samym czasie moje ciało zaczyna drżeć , pierw jestem cała gorąca a po paru minutach mokra jak by ktoś wylał na mnie wiadro wody ..

Dzień dobry,

Pani opis przypomina częściowe napady paniki i w takim wypadku pomogłaby wizyty u psychiatry, który może zapisać Pani leki doraźnie przeciwlękowe, ale powinna iść także do psychoterapeuty, aby pomógł zdiagnozować jakie jest źródło Pani samopoczucia.

www.zajaczkowski-psychoterapia.pl
Adam Zajączkowski

Podobne objawy mogą być objawami o podłożu emocjonalnym, nerwicowym. Warto zgłosić się do psychologa i przyjrzeć zarówno objawom jak i ich pochodzeniu.

Dzień dobry, zachęcam do przeprowadzenia podstawowych badań, jeżeli wyniki będą w normie, i napady zdarzają się często i utrudniają codzienne dunkcjonowanie warto udać się na konsultację do psychologa - psychoterapeuty, który zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam Panią. Opis tego co się z Panią dzieje dowodzi, że nie jesteśmy podzieleni na psyche i soma (część psychiczną i cielesną) tylko stanowimy jedność. Pani organizm prawdopodobnie „rezonuje”-odpowiada na sytuacje, w których się Pani znajduje. Jeśli rozpoznaje je jako zagrażające to wtedy następuje mobilizacja by stawić czoła zagrożeniu. W takiej sytuacji mamy do dyspozycji reakcje walki, ucieczki i znieruchomienia. Do każdej z nich organizm ludzki mobilizuje bardzo dużą energię, która powinna być rozładowana. Być może to co Pani opisuje w swoich reakcjach to takie rozładowanie. Nic nie wiem o okolicznościach w jakich doświadcza Pani tych reakcji. Myślę, że warto nawiązać bezpośredni kontakt z psychologiem, żeby Pani zidentyfikowała źródło swoich reakcji i zdecydowała co chce z nimi zrobić. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/