Co może oznaczać taka reakcja w stresujących sytuacjach?

Witam, wczoraj przy dość emocjonującej kłótni z chłopakiem , którego bardzo kocham zaczęłam się najpierw trzaść , później musiałam wyjść z auta i usiąść bo myślałam , że zemdleje. Wiedziałam tak trzęsą się i płacząc ciężko było złapać oddech. Mam już 2 taka sytuację po mocnych nerwach. Po tej calo 20 minutowej akcji głowa mnie bolała aż następne 2 dni i czułam ograniczony spokój. Czym to spowodowane ? Co robić? Gdzie iść? Co to siedzi we mnie?

Dzień dobry,
Reakcje poszczególnych osób na stresujące sytuacje mogą znacznie różnić się od siebie i zależy to od wielu czynników m.in. rodzaju i natężenia stresora, osobowości, odporności na stres, umiejętności samouspokajania itp. Sądzę, że jeśli taka silna reakcja miała miejsce dwa razy to nie ma jeszcze powodu do niepokoju. Jeśli będzie się to powtarzało lub ma Pani poczucie, że nie radzi sobie ze stresem to warto udać się na wizytę konsultacyjną do psychologa psychoterapeuty, gdyż nad tą trudnością można pracować terapeutycznie. Mam nadzieję, że tak silne reakcje na bodźce stresowe nie będą już się u Pani powtarzały.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/