Drżenie rąk i nóg podczas kursu na prawo jazdy

Anna: mam pytanie co moge zrobic ze stresem na prawo jazdy strasznie trzesa mi sie rece i nogi nieumiem nad tym zapanowac prosze o pomoc

Witam,
Jeżeli chciałaby Pani próbowac sama poradzić sobie - to proponuję stronę www.relaksacja.pl ( trening Jacobsona) może to Pani robić sama w domu. Proszę szukać co działa i pomaga Pani. No i jest też sposób taki - iść do psychologa :)
serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Warto zastanowić się, skąd bierze się ten stres? Sama sytuacja prowadzenia auta? Czy uczenia się czegoś nowego? A może fakt, że ktoś siedzi obok i Panią ocenia? Czy w innych sytuacjach objawia się podobnie? Co Pani wtedy pomaga?
Ustalenie przyczyny lęku i stresu pomoże go wyeliminować.

Witam
Myślę, że warto żeby popracowała Pani nad swoim nastawieniem do kursu - to czas poznawania tajników jazdy! W samochodzie nie jest Pani sama! Instruktor jest po to żeby mogła się Pani czuć bezpiecznie i żeby nauczył Panią jeździć bezpiecznie! W miarę upływu czasu i ilości odbytych jazd będzie Pani coraz spokojniejsza.
Życzę powodzenia
Ludmiła Kulikowska Kubiak

Proszę Pani,

Wysokie pobudzenie przeszkadza w trudnych zadaniach, ale mniej wpływa na zadania łatwe. Wobec czego należy uczynić to zadanie łatwiejszym. Jak to zrobić? Ćwicząc. Proszę poprosić kogoś znajomego by pojeździł z Panią na jakimś placu, tak by mogła Pani ćwiczyć bez stresu, zadanie stanie się łatwiejsze i wysokie pobudzenie nie będzie tak przeszkadzać.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Dzień dobry. W takich sytuacjach może pomóc skupienie uwagi na swoim oddechu. Proszę spróbować obserwować swój wdech i wydech. Np. wdech nosem, wydech ustami (lub tylko nosem), jak pani wygodnie. Może też pani liczyć oddechy (np. przy wydechu do 10). Może też pani przy wdechu powtarzać w myśli słowo "spokój" lub "opanowanie", a przy wydechu "zdenerwowanie", "niepokój". Proszę wybrać własne słowa. Ważne aby przy wdechu powtarzać słowo, które symbolizuje coś czego pani potrzebuje w danej chwili (np. spokój, uspokajam swoje ciało), a przy wydechu słowo symbolizujące coś, czego chce się pani pozbyć (np. niepokój). Warto też wyobrażać sobie, jak spokój wraz z wdechem wchodzi do pani ciała, a z wydechem wychodzi niechciane zdenerwowanie. Proszę powtarzać te czynności także w wolnej chwili, aby nabrać wprawy i w sytuacji prowadzenia samochodu, móc szybko się uspokoić. Pozdrawiam