Drżenie rąk, potliwość, uczucie zimna, skoki ciśnienia i halucynacje u ojca

Witam serdecznie mam duży problem z tatą.Mój tata 3 miesiące temu miał operację wymiany biodra, natomiast od miesiąca zaczęły trząść mu się ręce zaczął się pocić i ciągle mu zimno. Ciśnienie mu skakało zaczął mówić przez sen , potem zaczął w nocy wstawać chodzić po mieszkaniu i mówić rzeczy, których w ogóle nie było ( jakby halucynacje ) a teraz te chyba halucynacje pojawiają sie już w dzień .Brał jakies leki ale odstawil bo tak mu kazal lekarz.To były leki na sen i przeciw bolowe

Koniecznie proszę się skontaktować zarówno z lekarzem prowadzącym jak i z lekarzem psychiatra, który będzie mógł postawić diagnozę i zaproponować odpowiednie leczenie. Może być tak, ze są to objawy związane ze stresem, zażywanymi lekami itp, może to jednak być także początek innych zaburzeń (których punktem startowym był stres związany z operacją).

Witam Panią, to nie jest pytanie do psychoterapeuty. Poza tym zbyt mało Pani podała tu informacji nt. Pani taty; nic Pani np. nie pisze, czy zdiagnozowano u niego w przeszłości chorobę psychiczną, czy omamy pojawiły się dopiero teraz po leczeniu pooperacyjnym? Być może halucynacje to skutek uboczny źle dobranych przez lekarzy chirurgów/ortopedów leków? Poza tym drżenie rąk oraz inne objawy somatyczne mogą być skutkiem ubocznym operacji; może zostało coś uszkodzone w okolicach kręgosłupa (np. odcinku lędźwiowo-krzyżowym), naderwane jakieś nerwy obwodowe, uszkodzony rdzeń kręgowy. Wszystko co Pani opisuje należy koniecznie zgłosić do lekarza ortopedy (najlepiej chirurga), bądź lekarza