Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Halucynacje wzrokowe po mikroudarach u 81-latki

U mojej mamy-81lat po mikro udarach pojawiły się halucynacje wzrokowe.Miała krótko stosowany Haloperidol, ale jego skutki uboczne spowodowały, że został odstawiony. Stan ogólny się poprawił, ale halucynacje pozostały i utrzymują się od 10 miesięcy. Bardzo proszę o podpowiedź jaką terapię można zastosować do wyeliminowania halucynacji(poza Haloperidolem) u osoby biorącej leki na nadciśnienie, serce i przeciwzakrzepowe.
KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu

Sól a nadciśnienie

Odpowiednia dieta ma bez wątpienia duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu i profilaktykę wielu chorób. Składnikiem diety, którego spożywanie powinno być szczególnie pod kontrolą, jest sól.

Witam! Dość dobre efekty uspokajające u osób starszych daje np. hydroksyzyna. Większość preparatów tego typu jest jednak dostępna tylko i wyłącznie na receptę w związku z czym proponuję konsultację z lekarzem POZ lub psychiatra.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy