Drżenie rąk u 82-letniej osoby

Mojemu tacie (82 lata) trzęsą się ręce, zdarzają się również zachwiania przy chodzeniu. Lekarz stwierdził niewielka sztywność w rękach, dał skierowanie na TK głowy (termin:maj ) i przepisał Nironovo. Proszę o radę: czy tata powinien zacząć przyjmować lek przy stosunkowo mało jeszcze dokuczliwych objawach choroby? Boimy się, że skutki uboczne leku będą bardziej dokuczliwe niż sama choroba.

Aleksander Ropielewski

Mam za mało danych klinicznych aby móc się wypowiedzieć odnośnie skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leczenia w przypadku Pani taty. Jeżeli macie Państwo obawy odnośnie leczenia proszę skontaktować się z innym lekarzem. Bez badania pacjenta nie mogę się jednoznacznie wypowiedzieć.