Duszność spowodowana stresem

Witam,zauważyłem że w tym roku miałem duszność nosową może to od stresu bo bałem się czy zdam egzamin potem pojawiło się to na siłowni jak trenowałem szybciej się męczyłem,dodam iż nie miałem tego w poprzednich latach moich tylko pojawiło się to od maja do września w Pażdzierniku to uczucie mijało i jest coraz lepiej nie mam Polipów, wszystkie badania krew itp wychodzą ok spirometria też czuję powietrze jak biorę wydech nosem czuję zapach przegroda lekko krzywa ale nie od tego w nocy nie chrapię

Może być to reakcja stresowa. Sposób "na szybko" - polecam spróbować treningu relaksacyjnego Jacobsona (nagrania dostępne w sieci). Sposób "wolniejszy" - proponuję konsultację psychologiczną, podczas której terapeuta pozna więcej szczegółów z Pana życia i będzie mógł zaproponować metody radzenia sobie ze stresem dokładnie dopasowane do Pana problemów. Pozdrawiam.

Witam Pana. Na podstawie Pana opisu mogę wnioskować, że niepokojący objaw słabnie. Jeśli jednak związek pomiędzy stresem a dusznością istnieje to objaw z różnym nasileniem może wrócić. Proszę skontaktować się w swoim miejscu przebywania z psychologiem, który pomoże rozpoznać źródła Pana stresu oraz wypracuje z Panem skuteczne sposoby redukowania go. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/