Duszności i dyskomfort w nadbrzuszu przy podejrzeniu ZJD

witam! od jakiegos czasu bardzo źle sie czuje, łapią mnie duszności nie dobrze mi robi mi se goraco potem zimno, boli mnie brzuch odczuwam uczuce pełnosci dyskomfort w nadbrzuszu, mam 22 lata, byłam z tym u lekarza jeden stwierdzil zespol jelita drazliwego drugi ze nerwy ja nie chce brac zadnych lekow tylko chcialabym poznac przyczyne, mam tak od kilku miesiecy. Co to może byc?

Bez bezpośredniego badania trudno mi określić. Celem ewentualnego poszerzenia diagnostyki można by na początku wykonać USG jamy brzusznej. Po tym badaniu, jeśli wszystko okaże się w normie można jeszcze rozważyć wykonanie np. gastroskopii. O wszystkim jednak musi zadecydować lekarz prowadzący. Symptomy jednak mogą wskazywać na tło psychogenne dolegliwości.