Duszności nocne przy astmie a możliwość suplementacji

Cierpie na astme jesli chodzi o schorzenia czesto budze sie okolo czwartej rano i mi duszno co powinienem uZupelnic ? z witamin cos moze? Czesto tez budze sie w nocy okolo godziny 2 i widze ze mam wzwod .czesto po przebudzeniu nie moge dlugo zasnac

Dariusz Osiak Internista, Warszawa

Suplementacja witaminami nic tu nie pomoże. Z te co Pan pisze astma nie jest efektywnie leczona, należy zintensyfikować leczenie do uzyskania pełnej kontroli choroby. Trudno coś więcej powiedzieć nie mając informacji o sposobie leczenia, nasileniu objawów, oraz bez aktualnych wyników spirometrii lub pomiaru PEF. Sugeruje kontakt z lekarzem leczącym celem intensyfikacji leczenia.