Zmęczenie a stany depresyjne

Witam. Mam pytanie odnosnie samopoczucia, od okolo roku czuje ciagle zmeczenie,ciagle mnie wszystko irytuje,nawet najmniejsza rzecz,bardzo czesto placze,nic mi sie nie chce(nie dlatego ze jestem leniwa ale dlatego ze przytlacza mnie to ze robie cos a efekty znikaja po kilku chwilach) Co raz czesciej mysle jak by to bylo gdyby mnie juz nie bylo,czuje sie nie potrzebna nikomu. czy to depresja jesli tak jak ja leczyc?nie chce isc do psychologa lub psychiatry no chyba ze moj dziwny stan sie nasili.

Dzień dobry!

Opisywane przez Panią stany wskazują właśnie na konieczność konsultacji z lekarzem psychiatrą oraz z psychologiem.

Pozdrawiam!

Opisane objawy wskazywałyby na depresję. Wizyta u specjalisty byłaby pomocna. Psychiatra będzie mógł wspomóc leczenie farmakoterapią, natomiast psychoterapia pozwoli nauczyć się radzić sobie z choroba i wypracować bardziej adaptacyjne metody radzenia sobie z emocjami. Zachęcam do podjęcia leczenia zanim stan się nasili.

Rozpoznane depresja i nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.
Depresja jest chorobą i jak każda inna choroba musi być odpowiednio leczona.

Czy mając objawy infekcji czeka Pani aż rozwinie się ciężkie zapalenie płuc, czy podejmuje Pan odpowiednie leczenie wcześniej?