Duży brzuch - czy to nadwaga?

Moja koleżanka mierzy 163 cm i waży 65 kg, chociaż tego nie widać. Tylko brzuch ma troszkę większy. Czy mogłaby schudnąć do 17 maja? Mamy Zieloną Szkołę, a ona wstydzi się na basen wychodzić ;(  A ja tylko ją lubię i nie będę miała się z kim bawić ;( Ma także dziwną przypadłość - ona nienawidzi słodyczy! To jest dla mnie niemożliwe. Kto nie lubi słodyczy? I bardzo dużo ćwiczy, ale tak było od piaskownicy.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Masa ciała Twojej koleżanki jest proporcjonalna do wzrostu wg wskaźnika BMI. Jest to obiektywny wyznacznik masy ciała należnej do wzrostu, w związku z tym nie ma powodu, aby stosunek masy ciała traktować w tym przypadku jako nadwagę.

Redukcja masy ciała i dążenie do niższej masy ciała są podyktowane w tym przypadku prawdopodobnie jedynie kwestiami estetycznymi. Masa ciała jest w dużym stopniu uwarunkowana konstytucjonalnie (metabolizm). Jeśli koleżanka prowadzi aktywny tryb życia z regularną aerobową aktywnością fizyczną oraz odżywia się prawidłowo unikając cukrów prostych (słodycze), to ma szansę na uzyskanie pożądanej sylwetki, jednakże jeśli taki styl życia stosuje długo, a efektów nie widać, to istnieje niewielka szansa, że osiągnie pożądaną masę ciała.

Pewnych ograniczeń nie da się obejść, nawet pomimo stosowania odpowiednich zachowań.