Duży brzuch: jak się go pozbyć? Pomocy

Witam, mam 30 lat , 165 wzrostu i 68 kg wagi. Jestem po czterech ciążach , z których 3 skończyły się cesarskim cieciem - pierwsze było w maju 2007, kolejne lutym 2009 i ostatnie w wrzesień 2010. Moim ogromnym problemem jest ogromny brzuch zaczynający się zaraz pod piersiami, wiele osób myśli,że jestem w ciąży. Co prawda przed pierwszą ciążą ważyłam 55 kg i przytyłam w niej 18 kg, a przy następnych przytyłam po 10 kg to nigdy nie udało mi się wrócić do tamtej wagi i brzucha! Jest to dla mnie bardzo duży problem,gdyż nie myślę o niczym innym - tylko jak się go pozbyć,czy kiedyś to mi się uda? Cierpi też na tym moja rodzina bo nie umiem się cieszyć - nie jestem szczęśliwa - widzę się jako beznadziejną osobę (obrzydliwego grubasa)! Najbardziej boli to,że w mojej rodzinie nie ma osób otyłych, wszystkie moje kuzynki, które mają dzieci (trzy są po cięciach cesarskich) są tak chude (zero brzucha), że na sam ich widok płakać mi się chce) - dlaczego? Ja jedna taka jestem? Nie karmię  piersią! Jeśli chodzi o mój sposób odżywiania nie jest za pewno najlepszy! Jem dużo ryb, nabiału bez tłuszczowego, drobiu, jaj, warzyw, brązowego ryżu - nie jem makaronów, ziemniaków, jasnego chleba. Piję tylko herbatę (bez cukru), albo herbatki ziołowe, wodę mineralną - nie piję napojów gazowanych ani soków, nie mogę sobie odmówić słodyczy muszę coś zjeść! Stosowałam dietę Dukana, ale przeszłam tylko pierwszą fazę i to był mój błąd co prawda schudłam na niej do 61,80 kg, ale potem przybrałam na wadze jeszcze więcej! Jeśli chodzi o ćwiczenia to tylko brzuszki, bo na tyle mam siły po całym dniu, niedługo zaczną jeździć na rowerku stacjonarnym bo właśnie go zamówiłam! Proszę o pomoc! Chcę znowu cieszyć się życiem (chciałabym schudnąć 10 kg)! Dziękuję i pozdrawiam.

Witam,

Odradzam stosowania popularnych diet odchudzających, także diety Dukana która jest dietą ograniczającą podaż węglowodanów. Węglowodany powinny być podstawowym składnikiem naszej diety i dostarczać około 55% energii. Aby spadek masy ciała był trwały, a do tego bezpieczny dla zdrowia najkorzystniej jest stosować dietę opartą na prawidłowych nawykach żywieniowych.

Powinna Pani unikać:
- słodyczy, cukierków
- wody smakowej, napojów gazowanych, napojów słodzonych, nektarów
- serków topionych i typu fromage, które mają bardzo dużo tłuszczu (zastąp je serem twarogowym chudym i półtłustym, sporadycznie żółtym, serem feta light, serkami wiejskimi light)
- jogurtów owocowych (zastąp je naturalnymi z dodatkiem świeżych owoców)
- bułek i pieczywa pszennego białego (zastąp go pieczywem pełnoziarnistym lub graham)
- produktów smażonych i w panierce (jedz mięso gotowane, pieczone czy duszone bez obsmażania)

Dodatkowo:
- Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny- 3 duże i 2 małe posiłki (nie więcej)
- Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Pani zje mniej.
- Proszę unikać takich produktów jak: fast foody, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciasta, ciasteczka oraz gotowe dania. Można je zastąpić: galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami (nie za często i w małych porcjach; owoce można jeść codziennie po 2 sztuki)
- Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.
- Proszę pić przynajmniej 2 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie. Proszę unikać słodkich i gazowanych napojów.

Więcej dowie się Pani z artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Jeśli chce Pani ukształtować swoje ciało, a zwłaszcza brzuch polecam ćwiczenia fizyczne, wykonywane przynajmniej 3 razy w tygodniu po 45 minut. Proszę zacząć od 15 minut ćwiczeń siłowych, a po tym czasie przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper/wchodzenie po schodach). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.
Do tego można dodać ćwiczenia rozciągające po każdym treningu - tzw. streching.

Proponuję ćwiczenia siłowe, które znajdzie Pani na naszej stronie np.:
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-6-miesnie-brzucha-dolny-odcinek
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-pilates-sidekick
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-pilates-one-leg-stretch
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-na-miesnie-brzucha-z-wykorzystaniem-przyrzadu
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-na-miesien-prosty-brzucha

Efekty nie będą widoczne natychmiast, ale po kilku miesiącach regularnych treningów połączonych z właściwą dietą.

Pozdrawiam.