Dziedziczenie chorób nowotworowych i cukrzycy

czy jeśli w rodzinie są choroby serca , rak, cukrzyca , tarczyca mam się spodziewać że odziedziczę to po rodzicach i dziadkach

Witaj,
rzeczywiście skłonności do chorób, które wymieniłeś mogą być dziedziczone, jednak nie wszystko należy zrzucać na brzemię genów! Najbardziej do tych chorób predestynuje higiena życia, tj. mało aktywny styl życia, nieodpowiednia dieta, używki itp. Warto o siebie dbać!

Pozdrawiam
Agata Jarnuszewska
jarnuszewska.dobrydietetyk.pl