Dziwna reakcja organizmu w zatłoczonym kościele

Witam. Od paru lat mam problem. Stojąc w kościele z przodu w tłumie ludzi zaczyna coś się ze mną dziać: -dreszcze i pot na całym ciele -przyśpieszone bicie serca -miękkie nogi -wrażenie że zaraz zemdleje Najczęściej musiałem wyjść na powietrze i po chwili wszystko wracało do normy.Zbliża się mój ślub i mam obawy jak wytrzymam stojąc na środku kościoła pełnego ludzi... Proszę o pomoc, z góry dziękuje...

Witam,

Polecam konsultacje u psychologa/psychoterapeuty, być może także u lekarza specjalisty psychiatry.
Opisane przez Pana objawy mogą wskazywać na objawy zaburzeń lękowych (być może agorafobii). Osoby cierpiące na to zaburzenie doświadczają uczucia niepokoju, lęku - czasem panicznego, drżenia mięśni, wzmożonej pracy serca, zmian oddechu, boją się, że nie uda im się wyjść gdyby potrzebowały (ponieważ jest tłoczno, daleko do wyjścia...), boją się, że może im się coś stać. Zaburzenia lękowe są wskazaniem do podjęcia psychoterapii u psychoterapeuty. A gdy dolegliwości są bardzo uciążliwe, także do farmakoterapii - czyli do leków. Proszę jednak moją wypowiedź traktować jako pewną wskazówkę, a nie diagnozę. Pełna i rzetelna diagnoza będzie możliwa dopiero na konsultacjach u wspomnianych specjalistów. Po diagnozie otrzyma Pan informację co Panu dolega i jaka forma leczenia będzie najlepsza.
Pomocy może Pan szukać w Poradniach Zdrowia Psychicznego, Poradniach Leczenia Nerwic oraz w prywatnych gabinetach psychoterapeutów i lekarzy psychiatrów.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Warto skonsultować się ze specjalistą np. psychologiem. Objawy mogą wskazywać na zaburzenia lękowe. Psycholog przeprowadzi szczegółowy wywiad, który będzie miał na celu zbadanie źródła owych lęków i w razie konieczności zaleci terapię.

Pozdrawiam serdecznie.