Dziwne objawy - czy to zaburzenia psychiczne?

Witam, mam 17 lat, rok temu po raz 1 zapaliłam marihuanę - czułam wtedy jakbym odstąpiła od życia, tak jakby wychodziła ze mnie dusza. Po zapaleniu bardzo się wystraszyłam mocnym biciem serca. Na drugi dzień wszystko było w porządku, jednak po 2 tygodniach, gdy kolega mnie wystraszył wróciła mi "faza", czyli wyrazy w głowie mi się przedłużają inaczej spostrzegam światło (ciemniej), jakby za mgłą (nie umiem tego dokładnie opisać). Jakiś czas temu zmniejszyło się minimalnie, jednak po czasie narosło, doszły do tego lęki (boję się lecz tak naprawdę sama nie wiem czego). Trwa już to rok, strasznie mnie to męczy, nie wiem jak sobie z tym radzić, a co najgorsze - nie wiem co mi jest. Bardzo mnie to męczy. Dodam jeszcze, iż miałam trudne dzieciństwo, ojciec ciągle pił, codzienne awantury, przeprowadzka, zmiana szkoły. Proszę o pomoc:(

Witam serdecznie,

Działanie substancji psychoaktywnych na rozwijający się mózg jest często nietypowe i trudne do przewidzenia. Dlatego też zażywanie ich w młodym wieku może predysponować do rozwoju chorób psychicznych.

Twoje aktualne objawy mogą wskazywać na zaburzenia lękowe. Napady lęku są najczęstszym objawem ubocznym występującym po zażyciu marihuany - dotyczy on ok. 20-30% użytkowników. Bardzo niepokojące jest to, że sięgasz po substancje psychoaktywne  w tak młodym wieku. Skutki tego mogą być nieodwracalne i wlec się za Tobą przez resztę życia.

Proponuję, abyś porozmawiała o swoich problemach z mamą i zgłosiła się do poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży.

Z pozdrowieniami