Co się dzieje w mojej głowie?

Witam, Mam 16 lat, od dłuższego czasu dzieje się coś dziwnego w mojej głowie, nie umiem tego opisać. Przeciągają mi się słowa w głowie, tak jakby echo (inaczej tego nie opiszę), często bywa tak jakby 2 rożne dźwięki łączyły się ze sobą. Inaczej spostrzegam światło dzienne. Na jakiś czas mi się to uspokoiło, ale znów narosło, tylko że do tego doszły jeszcze napady leków (serce mi bije jakby zaraz miało wypaść, cała się trzęsę), chodzą mi po głowie głupie myśli samobójcze, czego się najbardziej obawiam - wychodzę z tego założenia, że to nic nie musi boleć, tylko jednak mam po co żyć. Dodam jeszcze, iż w dzieciństwie miałam ojca alkoholika, częste kłótnie (przeżywałam to), przeprowadzka, zmiana szkoły (bardzo to przeżyłam)… A może to po prostu jakiś uraz po tym, jak kiedyś spadła mi rura na głowę i miałam zszywaną? Czasem potrafi mnie boleć głowa przez tydzień. Głupio mi powiedzieć o tym mamie, nie wiem co zrobić, czuję się bezradna. Nie umiem tego opanować, strasznie mnie to męczy. Proszę o pomoc.

Witam!
Twój stan może wymagać opieki specjalisty, dlatego warto jednak opowiedzieć mamie o tym, co się z Tobą obecnie dzieje. Żeby zdiagnozować problem powinnaś udać się do lekarza specjalisty. Jesteś nieletnia, dlatego niezbędna będzie to tego zgoda matki. Mama ma obowiązek dbać o Twoje zdrowie, a Ty teraz potrzebujesz pomocy.
Jeśli nie wiesz, jak powiedzieć o tym wszystkim wprost, możesz do mamy napisać list. W takim liście możesz opisać swoje samopoczucie, niepokojące objawy i myśli. Mama będzie mogła zareagować i pomóc Ci w tej trudnej sytuacji. Warto spróbować, gdyż w ten sposób możesz wpłynąć na poprawę swojego samopoczucia.

Pozdrawiam