E czym leży mój problem ze zdrowiem?

Dziendobry Od jakies 10 miesięcy przytalam ok 10kg . Pracuje na 3 zmiany i ciężko jest mi regularnie spożywać posiłki do tego dochodzi przepuchlina na kregoslupie na przez co mam ograniczone mozliwosci jesli chodzi o treningi . Zauważyłam ze nawet odstawienie niektórych produktów nie spowodowało żadnych rezultatów. Nie wiem czemu tez tak przytylam i jestem często zmexznona i senna i ciężko mi rozpoznac przyczne czy to chodzi o prace na 3 zmiany czy problem leży gdzie indziej

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przyczyn Pani samopoczucia może być wiele, niemniej powinna Pani udać się do internisty – proces diagnostyki problemu może być długi i żmudny, lecz należy rozpocząć od podstawowych badań krwi. Warto wykluczyć takie choroby, jak anemia, insulinooporność oraz niedoczynność tarczycy, która jest częstym problemem kobiet, skarżących się na przybieranie na wadze, senność i zmęczenie.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy.

Warto również zwrócić uwagę na Pani tryb pracy – jeżeli pracuje Pani w systemie trzyzmianowym, to może to być przyczyną Pani dolegliwości. Zwłaszcza praca na nocne zmiany bywa niekiedy źródłem zaburzeń hormonalnych, skutkujących szeregiem problemów, w tym nadmiernym tyciem i złym samopoczuciem. Warto rozważyć badanie hormonalne, jeżeli podstawowe badania krwi i badania w kierunku chorób tarczycy nie dadzą odpowiedzi na pytanie o Pani złe samopoczucie.

Być może odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania okażą się pomocne, zachęcam do zapoznania się z nimi: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-tyje-po-30-tce oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tycie-w-zastraszajacym-tempie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.