Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

E czym leży mój problem ze zdrowiem?

Dziendobry Od jakies 10 miesięcy przytalam ok 10kg . Pracuje na 3 zmiany i ciężko jest mi regularnie spożywać posiłki do tego dochodzi przepuchlina na kregoslupie na przez co mam ograniczone mozliwosci jesli chodzi o treningi . Zauważyłam ze nawet odstawienie niektórych produktów nie spowodowało żadnych rezultatów. Nie wiem czemu tez tak przytylam i jestem często zmexznona i senna i ciężko mi rozpoznac przyczne czy to chodzi o prace na 3 zmiany czy problem leży gdzie indziej
KOBIETA, 36 LAT 2 tygodnie temu

Badania w RZS

W przypadku podejrzenia reumatoidalnego zapalenia stawów należy poddać się szczegółowej diagnostyce. Profil reumatyczny to badania, które pozwalają zdiagnozować choroby reumatyczne. Na wszelkie pytanie odnoszące się do badań odpowiada dr n. med. Maria Rell-Bakalarska.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przyczyn Pani samopoczucia może być wiele, niemniej powinna Pani udać się do internisty – proces diagnostyki problemu może być długi i żmudny, lecz należy rozpocząć od podstawowych badań krwi. Warto wykluczyć takie choroby, jak anemia, insulinooporność oraz niedoczynność tarczycy, która jest częstym problemem kobiet, skarżących się na przybieranie na wadze, senność i zmęczenie.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy.

Warto również zwrócić uwagę na Pani tryb pracy – jeżeli pracuje Pani w systemie trzyzmianowym, to może to być przyczyną Pani dolegliwości. Zwłaszcza praca na nocne zmiany bywa niekiedy źródłem zaburzeń hormonalnych, skutkujących szeregiem problemów, w tym nadmiernym tyciem i złym samopoczuciem. Warto rozważyć badanie hormonalne, jeżeli podstawowe badania krwi i badania w kierunku chorób tarczycy nie dadzą odpowiedzi na pytanie o Pani złe samopoczucie.

Być może odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania okażą się pomocne, zachęcam do zapoznania się z nimi: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-tyje-po-30-tce oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tycie-w-zastraszajacym-tempie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy