Endomorficzna budowa ciała a prawidłowa waga u 15-latka

Witam. jestem chlopakiem, mam 15 lat, 179 cm wzrostu. Jaka powinna byc dla mnie odpowiednia waga ? raczej mam budowe endomorficzna, jestem szeroki i wogole taki wiekszy od innych. Waze 67 rano ok 70 po poludniu. Czy to prawidlowa waga ?

Witam, Twoja masa ciała jest na około 70 centylu, co oznacza normę. Nie masz nadwagi i nie powinieneś się odchudzać. Pamiętaj, że masa ciała może się zmieniać w okresie w którym jesteś, ponieważ teraz najbardziej się rozwijasz i rośniesz. Dbaj o regularną aktywność fizyczną i prawidłowe odżywianie, wówczas nie będziesz miał problemu z nadmiarem tkanki tłuszczowej w organizmie.