Niedowaga u 12-latka

Mam 152 cm wzrostu, jestem chlopakiem, mam 12 lat i 39kg, czy ta waga jest prawidlowa?
MĘŻCZYZNA, 12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Twoja waga (masa ciała) jest trochę za niska. Powinieneś więcej, zdrowiej jeść aby przytyć parę kilogramów :)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Niedowaga u 21-latka

Witam! Mam problem z niedowagą. Mam 21 lat jestem mężczyną liczącym 172cm a waże tylko 58kg. Jestem zaniepokojny moją wagą. Regularnie ćwicze na siłowni, trzymam się diety, przyjmuje odżywki węglowodanowo-białkowe a moja waga utrzymuje się cały czas na tym samym pułapie. Chciałbym się dowiedzieć czy w walce z niedowagą można stosować hormon wzrostu? Czekam na odpowiedź!
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Witam, prawdopodobnie dostarcza Pan zbyt mało kalorii przy zwiększonym wysiłku fizycznym, potrzebuję więcej danych, ile razy w tygodniu Pan ćwiczy i przez jaki czas.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Niedowaga u 25-latka

nie moge przytyc caly czas mam 50kg po prosto chcialem bym miec 80kg wiec ci mam zrobic
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Witam!
W celu ustalenia Pana zapotrzebowania energetycznego potrzebne mi są szczegółowe informację odnośnie tego jakie posiłki i jak często Pan spożywa, czy cierpi Pan na jakieś schorzenia przewlekłe, czy regularnie uprawia Pan jakiś sport (jeśli tak to jak często). Proszę również o informację odnośnie aktualnej masy ciała, wzrostu i wieku.
Podaje kontakt do mnie info@diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0

Witam serdecznie,
Proces tycia wbrew pozorom nie zawsze jest łatwy, wymaga wytrwałości i przestrzegania kilku zasad: Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem. Śniadania muszą być spore i bogate w węglowodany złożone. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po duże ilości zdrowych przekąsek: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Dziennie należy spożywać nie mniej niż 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego, jako dodatek do potraw. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne. Sól można spożywać jedynie w niewielkich ilościach. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Należy unikać napoi energetycznych oraz zawierających kofeinę, dużo teiny i innych związków przyspieszających przemianę materii. Nigdy nie sięgać po środki przeczyszczające, pobudzające. Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin. Przed samym snem warto wypić napar z melisy(działanie uspokajające, zwolni przemianę materii), zjeść łyżkę miodu, wypić szklankę mleka.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel.506225670
Mgr Joanna Wasiluk

0

Witam, współpracę z dietetykiem należałoby rozpocząć od ustalenia przyczyn niedoboru masy ciała, od oceny składu ciała, ale przede wszystkim od poznania dotychczasowego sposobu żywienia.Być może dieta jest niedoborowa energetycznie i w niezbędne składniki, stąd taka masa ciała. Zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl. Serdecznie pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty