Ewentualna dieta po usunięciu kamienia z pęcherzyka żółciowego

Witam. 3 marca mój tata miał usunięty kamień z woreczka żółciowego/wyjęty przez pępek/ po południu dostał posiłek chleb,masło,wędlinę,ser,sałatę ze śmietaną, następnego dnia śniadanie,dżem,miód,kawę z mlekiem i cukrem. Tata sobie pojadł,nic Mu nie dolega,nie boli, ogólnie czuje się dobrze.Dodam, że zabieg był wykonany w klinice w Hamburgu.Lekarze nie zalecili żadnej diety.Czy to jest normalne? bo gdzie nie przeczytam to wszyscy o diecie piszą.Proszę o opinie co z ewentualną dietą? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Powinna być to dieta lekkostrawna o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych i z małą ilością pikantnych przypraw..

 Lek. Aleksander Ropielewski

Normalne:)
Dietę określoną stosuje się jak ma się kamienie. Jednak rownież nie należy przesadzać z tłustymi produktami jak śmietana. Jeżeli tata jada odpowiednie ilości to wszystko będzie ok:)

Pozdraiwam