Gdzie mogę rozpocząć takie leczenie?

Mam stwierdzoną hemochromatozę pierwotną od dwóch miesięcy lekarz specjalista odsyła mnie do szpitala na upusty krwi, szpital nie chce ich wykonać odsyła mnie do specjalisty, co mam robić ponieważ poziom żelaza i ferrytyna ciągle rosną (żelaza mam ponad 200 a ferrytyny ponad 2230 ng/ml) Ostatnia decyzja specjalisty to skierowanie do przychodni hematologicznej gdzie zarejestrowano mnie na marzec 2021 roku. Proszę o pomoc w uzyskaniu informacji w jaki sposób i gdzie mogę i czy mogę wcześniej rozpocząć leczenie.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane przez Pana pytanie, chcielibyśmy zachęcić mimo wszystko do kontaktu z lekarzem hematologiem. Jako, że ma Pan już stwierdzoną chorobę i zapewne wyniki badań ją potwierdzają, to jednak porada lekarska mogłaby wskazać drogę odpowiedniego postępowania. W pytaniu pisze Pan, że do poradni specjalistycznej udało się Panu zapisać dopiero na przyszły rok. Z tego też względu może warto byłoby mimo wszystko skorzystać z prywatnej porady lekarskiej lub teleporady. Podczas takiej konsultacji lekarz mógłby wskazać odpowiednio wyspecjalizowane placówki leczenia hemochromatozy w Pańskiej okolicy.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://zywienie.abczdrowie.pl/przeciazenie-zelazem-cichym-zabojca

https://zywienie.abczdrowie.pl/nadmiar-zelaza

https://zywienie.abczdrowie.pl/zelazo

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.