Gęsta wydzielina z piersi 1,5 roku po skończeniu karmienia piersią

Nie karmie syna od 1,5 roku a z moich piersi leci cos w rodzaju mleka.Wydzielina jest gęsta,kleista i biało-żółtego koloru.Co to może być?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem zaburzeń hormonalnych (hiperprolaktynemii) jak i zmian organicznych w obrębie gruczołu piersiowego. Sugeruję wykonanie podstawowych badań wraz z oznaczeniem TSH oraz konsultację endokrynologiczną.