Glutaminian sodu a deja-vu

Chciałem zapytać bo od jakiegoś miesiąca mam problem z czymś na kształt DEJAvu(pojawia się nawet 2-3 razy na tydzień wczesniej tak nie bylo). Mam 22 lata, nigdy na nic poważnego nie chorowałem, nikt w rodzinie nie miał problemów z padaczką ani schizofrenią bo własnie wyczytałem że to główne czynniki które to mogą powodować. Problem pojawił się od czasu jak w pracy przerzuciliśmy się z kolegami na chińskie dania ... wyczytałem też że glutaminian sodu może powodować dejavu. Co to moze powodować?

Glutaminian sodu stosowany w nadmiarze może prowadzić do nadmiernej aktywacji komórek nerwowych czego objawem mogą być opisane przez Pana stany deja-vu. Radziłabym ograniczyć konsumpcję takich dań, bo choć samo odczucie deja-vu nie musi być dla Pana nieprzyjeme, to długotrwałe skutki tego rodzaju pobudzania komórek nerwowych nie są szczególnie korzystne dla naszego mózgu.