Jak poradzić sobie ze strachem przed światem rzeczywistym?

Mam ogromny problem. Nieustanne wrazenie ze cos sie stanie. Nieustanne uczucie deja vu. Np ze jesli ubiore to czy tamto to cos sie stanie. Czasem ide dluzsza droga w obawie ze jesli pojde inna cos sie wydarzy. W 2012 roku mialam wypadek uderzenie glowy guza nie bylo. 2 miesiace wczesniej przeszlam gwalt. Stres mam tylko przez te objawy nie radze sobie one sie nasilaja. Probowalam ignorowac te glosy mysli ale wtedy boje sie ze cos sie stanie. Robie cos np 4 a nie 3 razy bo cos sie stanie

Witam!
Kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego, porobią swoje badania testowe i uzgodnicie formę pomocy. Podstawą jest konflikt wewnętrzny, napięcie nerwowe, nierozwiązane problemy emocjonalne. Są elementy myślenia magicznego,obsesyjno-kompulsyjne, to nie tylko można, ale wręcz trzeba leczyć.
Powodzenia
W. Łuczkowski.