Dlaczego przeszkadza mi hałas otaczający świat?

Witam! Od dwóch dni mam ze sobą problem. Problem polega na tym że przeszkadza mi hałas otaczający świat. Mam mętlik w głowie. Wczoraj wieczorem spojrzałam w lusterko zobaczylam siebie jako małą rozpłakaną przerażoną dziewczynke i wpadłam w trans, zaczeło mi sie cos przypominac, Wszystko jakby wróciło całe wydarzenie z dziecinstwa. Czułam lęk przerażenie, strach o siebie i wyrzuty do innych ludzi. Cięzko mi sie powstrzymać aby ten trans nie wrócił. Proszę o radę i pomoc!

Witam, w takim przypadku najlepiej byłoby udać się na konsultację do lekarza psychiatry. Zdecyduje on czy konieczne będzie leczenia, a także zaleci pomoc psychoterapeutyczną.
Pozdrawiam.

Opisane przez Panią zdarzenie jest niepokojące. Proszę zgłosić się do psychoterapeuty, który w atmosferze akceptacji, w intymnych warunkach będzie miał szansę lepiej poznać Panią, zrozumieć trudności, z którymi się Pani zmaga, wesprzeć Panią w radzeniu sobie z traumatycznym doświadczeniem i pomóc Pani się od niego uwolnić.

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej, psychiatrycznej, zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego. Aby uzyskać szybką pomoc również ośrodka interwencji kryzysowej. Sytuacja która Pani opisuje nasuwa przypuszczenie, że doświadczyła Pani tzw. flashbacku, czyli momentu w którym przypominamy sobie fragment jakiegoś traumatycznego doświadczenia z przeszłości. Sytuacje takie pojawiają się nagle, bez naszej intencji. Przesyłam link do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/ptsd
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl