Gruczolakowłókniak w piersi a wskazania do operacji

Miałam wykonaną biopsję jednego z guzów która wykazała iż jest to gruczolakowłókniak. Byłam na konsultacji u różnych specjalistów każdy wypowiadał się inaczej. Jedni radzą nie usuwać tych guzków tylko obserwować, drudzy radzą usunąć je mammotomem natomiast ostatni lekarz polecił mi wykonanie usunięcie ich chirurgicznie. Co mam w tej sytuacji zrobić? Kogo się posłuchać?

Decyzja zawsze należy do Pani, lekarz może tylko sugerować lub zalecać. Jeżeli groczolakowłókniak przekracza średnicę 2 cm i ma tendencję do powiekszania sie to sugerowałbym usunięcie.