Guzek na płacie tarczycy i wskazania do operacyjnego usunięcia tarczycy

Witam, Mam guzka o srednicy 3 cm na prawym placie tarczycy. Czekam na wyniki biopsji 2 tyg. Zaczalam odczuwac dzialanie guza (zawroty glowy, powiekszone wezly chlonne szyjne) Na drugim placie mam malego 4 mm guzka. Czy jest mozliwosc zeby dostac skierowanie na operacje przed wynikiem biopsji?Prawy plat do wyciecia. Czy jest koniecznosc wycinania czesciowo lewego plata z malym guzkiem, czy zostawic tylko pod obserwacja? Czy mozna to osadzic przed operacja czy decyduje chirurg podczas operacji?

Aleksander Ropielewski

Decyzję podejmuje się napodstawie wyniku biopsji. Odpowie ona na wszystkie Pani pytania. Do tej pory nie można jednoznacznie udzielić odpowiedzi na Pani wątpliwości.