Guzek słabo odgraniczony niejednorodny w mammografii

Witam.chciałabym się dowiedzieć jak to możliwe w ubiegłym roku robiłam mammografię na której oprócz torbieli nic nie wykazało i USG z biopsja bac-wynik torbiel.W tym roku mammografia,która kolejny raz oprócz torbieli nie wykazała zmian i kolejne USG gdzie stwierdzono guzek słabo odgraniczony niejednorodny o wym. 19x16mm.Sutki tłuszcz-gruczołowe przewody mlekowe nieposzerzone,węzły chłonne nie powiększone.BI-RADS4b.Skąd wziął się ten guzek i ma prawie 2cm.Proszę o odpowiedż?

Pewne guzy sutka, przy odpowiedniej strukturze gruczołowej piersi mogą być widoczne tylko w USG dlatego wykonuje się te dwa badania - USG i mammografia jako uzupełniające na wzajem. W przeciągu roku zdarza się, że może rozwinąć się guz w piersi o wymiarach nawet i do 2 cm.