Hak mogę pomóc mojemu koledze, który ciągle się martwi?

Z moim kolegą dzieje się coś niedobrego, zauważyłem w nim duże zmiany, kiedyś był dusza towarzystwa a teraz jak by go czasami w ogóle nie było nie skupia się na tym co robi tylko ciągle się czymś martwi i ucieka myslami, co mu file i jak mogę mu pomóc?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za zaufanie:)

Zacznę od tego, ze to bardzo szlachetne, że chce Pan pomóc swojemu Koledze.
Z Pana relacji wnioskuję, że jest coś trudnego emocjonalnie, coś, co zajmuje myśli Kolegi.

Jak może Pan pomóc?
Sama Pana obecność już jest pomocna.
Może Pan zakomunikować Przyjacielowi, że jest Pan otwarty na rozmowę oraz zasugerować bezpośrednią rozmowę u Psychologa.

Z życzeniami dla Pana i Kolegi pomyślności i powodzenia!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605