Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Hiperwentylacja jako efekt nerwicy

Jestem przebadany na płuca (spirometria, rentgen), mam zrobione ekg, echo serca, morfologię i przepływy krwi. Wszystko jest w normie. Od miesiąca mam nerwicę i jak zasypiam "włącza" mi się hiperwentylacja. Nie mogę usnąć. To mija jak wezmę hydroxyzinę 25 mg (lub 50 mg) zapisaną przez lekarza i ułożę się na lewym boku. Nerwica powstała prawdopobodobnie w wyniku efektu zatrucia przy malowaniu. Po tym miałem niewydolność w oddychaniu. Co zrobić, aby lepiej spać, czy to jest efekt tylko nerwicy?
MĘŻCZYZNA, 61 LAT ponad rok temu

Tajemniczy zabójca - włóknienie płuc

Witam.
Na podstawie Pańskiego opisu nie jestem w stanie stwierdzić czy ma Pan nerwicę. Nerwicy na pewno nie może powstać w wyniku zatrucia podczas malowania. Być może ma Pan jakieś problemy osobiste, które ujawniły się w okresie kiedy Pan malował. Jeśli wszystkie wyniki są dobre, radzę udać się do psychoterapeuty.
Pozdrawiam.

0

Większość zaburzeń nerwicowych leczy się, stosując połączenie farmakoterapii z psychoterapią. Same leki nie pomogą. Potrzebna jest też rzetelna diagnoza. "Nerwica" nie jest kategorią diagnostyczną. Istnieje wiele rodzjów zaburzeń nerwicowych. Polecam wizytę u specjalisty, który posiada kwalifikacje w zakresie psychoterapii.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy