Hipoplazja odcinka P1 RPCA a mocne bóle głowy

Proszę o interpretację wynku TK Angio: hipoplazja odcinka P1 RPCA, wypełnia sie głównie przez RPCoA. Hipiplazja RVA. Skierowanie dostałam ze względu na mocne bóle głowy. Trochę się martwię.....

Hipoplazja oznacza, że tętnica słabiej się rozwinęła i słabo przez nią przepływa krew. Jest to odmiana rozwojowa, czyli od urodzenia. Nie jest to jednak powód do zmartwienia ponieważ tętnice w mózgu są ze sobą połączone i tworzą tzw Koło Willisa, dzięki temu gdy krew nie płynie przez którąś z tętnic, dopływa przez inną.