Ile czasu plemniki mogą przeżyć poza organizmem mężczyzny?

Witam. Mam pytanie- ile czasu plemniki mogą przeżyć poza organizmem mężczyzny. Chodzi mi u o wytrysk na umywalkę podczas masturbacji.

Witam,
Plemniki po wytrysku są przygotowane do przeżycia w pochwie, gdzie mają odpowiednią wilgotność, temperaturę oraz odczyn p.h. Umywalka to zupełnie niesprzyjające środowisko, gdzie plemniki żyją bardzo krótko. Myślę, że maksymalnie do kilku minut.
Pozdrawiam serdecznie,
A.C.