Ile powinienem ważyć w wieku 13 lat? Mam 177 cm wzrostu

Chodzę do gimnazjum. Interesuję się sportem.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Zakres normy dla osoby w Twoim wieku, przy wzroście 177 cm to ok. 62-76 kg.

Jednak ten sposób przeliczania należnej masy ciała nie jest do końca wiarygodny u dzieci i nastolatków. Należną masę ciała najlepiej oszacować przy pomocy siatek centylowych, pomagających ocenić dotychczasowy rozwój dziecka.

Ze względu na wysoki, ponadprzeciętny wzrost, proponuję, abyś skonsultował się z pediatrą lub lekarzem rodzinnym, który dysponuje danymi na temat Twojego dotychczasowego rozwoju.