Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ile trwa leczenie półpaśca?

Witam serdecznie, Dwa dni temu wieczorem po prysznicu zauważyłem krosty tworzące dwie czerwone plamy. Jedna na plecach, a druga kilka pod pachą. Lekko swędzące. Na drugi dzień umówiłem się na wizytę oline z dermatologiem. Lekarz stwierdził, że jest to półpasiec. Zalecenia to heviran 800 mg 5 x dziennie przez 7 dni i 2x maść łagodząca. Nie mam typowych objawów oprócz lekkiego bólu, swędzenia (takie jak przy gojeniu)a chwilami nawet łaskotki. Lekarz twierdzi że zwol. nie jest konieczne. Po 7 dniach mam być zdrowy. Dzisiaj mija dwa dni od pierwszych plamek. Przybyło ich kilka są mnie. Są mniej intensywnie niż te dwie pierwsze. Sugerując się informacji z internetu powinienem się czegoś obawiać ? Czy powinienem pozostać w domu? Ile trwa leczenie? I jaki jest dalszy przebieg.
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 6 miesięcy temu

Zatrucie grzybami - powikłania

Powikłania występujące po zatruciu grzybami i skuteczność działania podanych leków uzależnione są od czasu, w jakim pacjent zgłosi się do lekarza. Informacji na temat możliwych powikłań występujących po zatruciu grzybami, udziela toksykolog, dr Piotr Burda.

Nowe pęcherzyki mogą pojawiać sie jeszcze przez kilka dni. Zamian tych nie smarować pudrodermem ani inną podobnym specyfikiem. Leczenie trwa 5-7 dni, ale zmiany na skórze mogą utrzymywać się dłużej, a ból kilka-kilkanaście tygodni.

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy