Ile wzrostu i jaką wagę powinna mieć 11-latka?

Witam. Moja córka ma 11 lat.Ma 144 cm wzrostu. 1.Chciałabym się dowiedzieć jaki wzrost jest dla niej odpowiedni. 2. Jaka waga jest dla niej odpowiednia?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wzrost dziecka znajduje się w zakresie normy. W tym wieku ew. rozpoznawanie nadwagi, czy niedowagi jest trudniejsze, niż u dorosłych, masa ciała może wahać się w granicach 30 - 45 kg, choć wyjście poza tą granicę nie oznacza jednoznacznie choroby. W razie wątpliwości wskazany jest kontakt z pediatrą.