Jaka powinna być odpowiednia waga? I czy mam dobry wzrost jak na 13 lat?

Jestem dziewczyną mam 13 lat moja waga to: 52, a wzrost : 166. Jaka powinna być odpowiednia moja waga? i czy mam dobry wzrost jak na 13 lat?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zarówno Twój wzrost jak i masa ciała znajdują się w normie wieku. Rozwój fizyczny przebiega prawidłowo, nie ma powodów do niepokoju.
Warto pamiętać o zachowaniu regularnej aktywności fizycznej i zasad zdrowego żywienia.