Infekcja przewodu pokarmowego

Od 2 tygodni mam prawdopodobnie infekcje przewodu porakmowego (podejrzewam wirus-Rotawirus?). Towarzysza jej bóle brzucha, wzdęcia, osłabienie, brak apetytu. W kontrolnych badaniach krwi z 2.01.2017 Alat 105.5 aspat 50.5.(reszta w normie) Nie przyjmuje żadnych leków. Czy ta infekcja może być przyczyna tych wyników? Czy istnieje duże ryzyko chorób wątroby ? Dodam ze raczej nie miałem sytuacji w której mógłbym zakazić się HCV. Niepokoi mnie Alat. Proszę o radę.

Infekcje wirusowe przewodu pokarmowego powoduja dolegliwosci trawajace kilka dni. Jeśli Pana objawy utrzymuja sie od 2 tygodni, prawdopodobnie ich przyczyna jest inna. Podwyższone wyniki badań enzymow watrobowych wymagaja wyjaśnienia, nie mogla ich spowodować infekcja wirusowa jelit.

Witam
2 tygodnie to za długo jak na "zwykłą" infekcję p.p. Proszę udać się do lek. rodzinnego w celu pogłębienia diagnostyki.
Pozdrawiam