Inicjacja seksualna po szczepionce na brodawczaka

Czy po trzeciej dawce szczepionki na brodawczaka ludzkiego trzeba odczekać, aby dopuścić do inicjacji seksualnej? Jeśli się zacznie krótko po, nie będzie żadnych problemów, bądź czy szczepionka nadal będzie skutecznie chronić? Jeśli się wstrzymać, jaki okres czasu? Co jeśli pomimo tego dopuści się do inicjacji?

Witaj!

Prosisz w pytaniu o odpowiedz, na którą mógłby ci odpowiedzieć mikrobiolog lub ktoś , kto tworzy szczepionki na brodawczaka . Ale ponieważ jest to bardzo ważna sprawa dla ciebie to ,lekarze często proszą o obserwacje ok. 2-3 tygodni po zaszczepieniu- chodzi o odczyny po szczepieniu, jednak jest to inny rodzaj szczepionki. Myślę, że zastosowanie się do tego terminu będzie wskazane, pełna odporność jest i tak sprawą osobniczą i zależy od nas, więc jeśli nikt ci o tym nie powiedział a była inicjacja to i tak nie możesz nic zmienić. Nie da się cofnąć czasu. Pozdrawiam