Interpretacja wyników RTG kręgosłupa 37-latki
witam.prosze o interpretacje wyników rtg kręgosłupa. Krąg przejściowy pogranicza piersiowo-lędźwiowego.Kilkupoziomowe niewielkie zwężenie przestrzeni m-kreg. w odcinkach przednich w częśi górnej kręgosłupa Th.Nieco nierówny zarys blaszek granicznych trzonów Th11, Th12.Zaostrzenie przednich krawędzi trzonów.Osteofity na tylnych krawędziach trzonów Th11,Th12 mogą dawać objawy uciskowe.Niewielka skolioza ledzwiowa lewowypukla z niewielkim asymetrycznym zwężeniem przest. m-kreg.L3)L4 .Pogleb.lordozy

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon